Rruga e “Muhaxherëve“, në Livoq në gjendje të mjerueshme, banorët akuzojnë pushtetarët

Gjilan – Besnik Veseli banor nga fshati Livoq thotë se rruga e “Muhaxherëve” ka 18 vite që pret të shtrohet me asfalt. Na kanë mashtruar qe 18 vite se do ta asfaltojnë derisa nuk kemi as kanalizim, kurse i paguajmë të gjitha taksat komunale thotë ai.

Janë 36 shtëpi në rrugën e “Muhaxherëve” që presin tu asfaltohet rruga afër 4 kilometra, afër qytetit.

Banorët e fshatit Livoq thonë se vazhdimisht po i rrejnë dhe mashtrojnë pushtetarët komunal. “Ka 18 vite që na premtojnë në stilin sot e nesër dhe ne ende jemi pa asfalt” shprehet Besnik Veseli banor.

Veseli thotë se kryetari i komunës dhe vartësit e tij duhet ta kuptojnë se edhe ne i paguajmë taksat komunale e tatimet, kurse ende as kanalizim nuk kemi. “Nuk kemi përfituar asgjë nga kjo qeverisje edhe pse kemi bërë kërkesë në organet e komunës. Ata po na rrejnë se do ua shtrojmë herë këtë vit e herë atë vit” shprehet me ironi Veseli./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).