Rritet numri i personave të hospitalizuar nga Covid-19

Numri i personave të hospitalizuar si pasojë e COVID -19 është rritur. Vetëm brenda 24 orëve të fundit, 18 persona janë hospitalizuar.

Ndërkaq sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të shëndetësisë Publike, 29 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, nga 148 testime të bëra.

Ndërkaq janë gjithsej 175 raste aktive dhe 31 persona janë shëruar./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS