Rreth 60 nxënës në vizitë tek Stacioni Policor në Gjilan

Gjilan – Të premten në Stacionin Policor Gjilan kanë qenë për vizitë rreth gjashtëdhjetë (60) nxënës të klasës së dytë dhe katërt nga Shkolla Fillore e Mesme e Ulët “Nazim Hikmet” nga fshati Dobërqan Komuna e Gjilanit.

Këta nxënës janë pritur nga Njësiti i Komunitetit dhe Komandanti i Stacionit Policor Gjilan Major Agim Lipovica nga të cilët janë shoqëruar për vizitë në zyrat dhe ambientet e stacionit duke parë për së afërmi dhe u njoftuar me punën dhe aktivitetet të cila bëhet në këto ambiente.

Me këtë rast nxënësit kanë shprehur interesim e tyre për punën policor duke parashtruar pyetje me interes për ta.

Policia e Kosovës është e përkushtuar që të siguroj ambient të qetë dhe të sigurte për të gjithë qytetaret e saj./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS