Rrëfimi I

Nga Ramadan Mehmeti

Unë dhe djalli u zatetem dikund
Ç’takim i rrallë
Qielli ishte aq lart
Toka aq poshtë
Ç’vrapim kozmik
Shpikëm një djallëzi
Për të mashtruar Perëndinë
Që të mos lindte Njeriu
Sall lojë e tij e verdhë
Perëndia megjithatë
Sillet në një rreth të Zi
Ç’vrapim kozmik

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).