Rrahu nënën, arrestohet e dyshuara

Kamenicë – Policia e Kosovës në Kamenicë ka pranuar një informatë lidhur me një rast “Dhunë familjare”, në fshatin Muqivercë, komuna e Kamenicës. Njësitet patrulluese me urgjencë ju kanë përgjigjur rastit duke dalë në vendin e ngjarjes. Nga hetimet e para mësohet se e dyshuara femër shqiptare shtetase e Kosovës pas një mosmarrëveshje që kishte me nënën e saj e njëjta e ka goditur në fytyrë duke i shkaktuar lëndime të lehta trupore. E dyshuara është intervistuar nga ana e Policisë së Kosovës dhe të njëjtës i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orëve.

Rasti procedohet në Prokurorinë Themelore njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).