Eko Higjiena

Rrahmani, në mesin e kandidatëve për t’u zgjedhur futbollisti më i mirë i muajit

/ 1 minutë lexim

Amir Rrahmani është duke e zhvilluar sezonin më të mirë në karrierë.

Futbollisti kosovar e ka marrë në dorë mbrojtjen e Napolit, e cila është më stabilja në Serie A.

28 vjeçari po shfaq stabilitet së bashku me shokun e repartit, Kalidou Koulibaly.

Napolitanët në 28 ndeshje i kanë pësuar vetëm 20 gola.

Qendërmbrojtësi kosovar e ka fituar besimin e plotë nga trajneri Luciano Spalletti.

Performancat e mira të tij kanë bërë që të hyjë në garë për lojtarin më të mirë të muajit te Napoli.

Në garë me të janë edhe Lobotka, Insigne e Juan Jesus.

Hidromorava

Ai i ka zhvilluar 33 ndeshje deri tash këtë edicion në të gjitha garat.

25 lojë i ka në Serie A, 7 në Europa League dhe 1 në Kupën e Italisë.

Në total, i ka zhvilluar 2,798 minuta lojë.

Insieme a @SociosItalia vi chiediamo di scegliere l’MPV del mese di febbraio:

ë Rrahmani
ë Lobotka
ë Insigne
ë Juan Jesus

Vota sull’app https://t.co/G6qvYwIDI8: https://t.co/p83h8onwAz pic.twitter.com/QmC2CXofCt