Rrahmani i jashtëzakonshëm, Napoli merr tri pikë të arta

Napoli ka marr tri pikë shumë të rëndësishme në luftën për kreun e Serie A.

Napoletanët kanë mposhtur Sampdorian me rezultat 1-0 në ndeshjen e javës së 21-të të kampionatit italian.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Petagna në minutën e 43-të.

Amir Rrahmani luajti 90 minuta dhe bëri një paraqitje shumë të mirë duke konfirmuar se po kalon një formë mjaftë të mirë.

Me këtë fitore, Napoli është në vendin e tretë me 43 pikë, tri pikë më pak se Interi dhe pesë më pak se Milani. /IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS