Rrahmani dhe Kumbulla mund të ribashkohen te Napoli

Për Kumbullën interesim ka shprehur edhe Torino.
Napoli është në kërkim të një qendërmbrojtësi.

Sipas “Corriere dello Sport”, drejtuesit e klubit italian janë duke e kërkuar zëvendësuesin e Kostas Manolas.

Në listën e dëshirave është edhe mbrojtësi i Romës, Marash Kumbulla, repreezentues i Kombëtares së Shqipërisë.

Mbrojtësi shqiptar mund të largohet nga kryeqytetasit pasi nuk bën pjesë në planet e trajnerit Jose Mourinho.

Napoli do të tentojë ta huazojë Kumbullën në janar më të drejtë blerjeje në fund të sezonit.

Për Kumbullën interesim ka shprehur edhe Torino.

Te Napoli aktivizohet edhe kapiteni Kosovës, Amir Rrahmani.

Rrahmani dhe Kumbulla kanë luajtur së bashku edhe te Verona duke e formuar një mbrojtje të fuqishme. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS