Rrahje në Viti e Gjilan, arrestohen të dyshuarit

Viti – Raportohet se pas një mosmarrëveshje janë përleshur në mes vete pesë të dyshuar meshkuj kosovar, ku dy prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor.

Të dyshuarit janë shoqëruar në stacionin policor dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës.

Edhe në Gjilan ankuesja femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar me të cilin ka bashkëjetuar e kishte mbyllur në banesë, dhe e njëjta në pamundësi për të dalur, ka njoftuar dy vëllezërit e saj-te dyshuarit meshkuj kosovar të cilët posa janë takuar, janë përleshur fizikisht me të dyshuarin e parë me ç’rast i kanë shkaktuar lëndime trupore për të cilat ka pranuar tretman mjekësor.

Të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS