Rrahën mes veti katër gjilanas, tre përfundojnë në burg

Gjilan – Raportohet se katër të dyshuar meshkuj shqiptarë pas një mosmarrëveshje janë rrahur në mes veti. Të dyshuarit kanë pranuar tretman mjekësor, ku njëri nga të dyshuarit pas tretmanit mjekësor me veturën e tij qëllimisht ka goditur veturën e viktimës mashkull shqiptar dhe ka lënduar viktimën tjetër shqiptar.

Katër të dyshuarit janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit tre janë dërguar në mbajtje, ndërsa njëri është liruar në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).