Rozana Radi uron Kosovën për zgjedhje të suksesshme parlamentare

Ditën e diel në Kosovë janë zhvilluar zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, gjersa u mbajtën pa asnjë incident që do të ndikonte në procesin e zgjedhjeve.

Ndërkohë, siç është raportuar deri më tani zgjedhjet u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje me kandidat për kryeministër Albin Kurtin.

Me këtë rast, shumë nga të famshmit, politikanë e VIP uruan Kosovën për qytetarinë e treguar në këto zgjedhje. Në mesin e tyre ishte edhe këngëtarja Rozana Radi, e cila një një pjesë të shkëputur nga emisioni i saj “Boom”, uroi Kosovën me këngën e Sabri Fejzullahut “Atje është Kosova”.

“Urime Kosovë! Urime të gjithë qytetarëve të shtetit të Kosovës për gjithë qytetarinë e treguar në këto zgjedhje”, ka shkruar ajo në videon e postuar në llogarinë e saj personale, Instagram.

Përveç Rozanës, një urim të sinqertë për vendin tonë e ka bërë edhe këngëtari Alban Skënderaj duke e uruar Albin Kurtin dhe thotë se, “Kosova duhet të jetë shpresë për Shqipërinë në shumë aspekte”.

Përndryshe, Rozana dhe Albani shquhen për zërat e tyre të veçantë dhe tashmë kanë fituar zemrat dhe pëlqehen mjaft shumë nga publiku. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).