Rovena Stefa e prekur që kosovarët po paguajnë taksën

Rovena Stefa thotë se kosovarët po e paguajnë taksën sikur të na kishin borxh.

Këngëtarja Rovena Stefa ka kërkuar publikisht të mos vidhen ndihmat e dërguara për familjet në nevojë.

Ajo në veçanti ka përmendur se si kosovarët po shkojnë për të ju ndihmuar dhe po detyrohen të paguajnë taksën sikur të kishin ndonjë borxh.

“Alarm, po keqperdoren ndihmat, ose po vidhen ose nuk po menaxhohet sic duhet situata, mesazhe te shumta vijne nga shqiptaret e mi te dashur qe kane lene dhe punen per te ardhur me ndihma nga Kosova, e per turp per shtetin tone qe dhe leket e hyrjes ua merr si te jete nje dite e zakonshme e sikur keta njerez te na e kene per borxh! Turp e faqezeze per te pazotet qe drejtojne????????”, ka shkruar ajo.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).