Roshi i shënon dy gola në fitoren e Akhmat Grozny

Oside Roshi vendimtar në në fitoren 1-3 të Akhmat Grozny-t në kuadër të javës së 25-të të Premier League-s së Rusisë.

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare realizoi 2 nga 3 golat e ekipit çeçen, që me këtë trepikësh i largohet zonës së ftohtë të renditjes.

Akhmati kaloi në epërsi që në minutën e 15-të me Kharin, ndërsa 29-vjeçari kuqezi i çoi shifrat 0-2 në minutën e 22-të me 11-metërsh.

Roshi u bë protagonist absolut i sfidës kur në minutën e 88-të realizoi golin që vulosi suksesin e skuadrës mike, ndërsa në minutat shtesë Arsenal Tula realizoi golin e nderit, që vlejti vetëm për statistikë.

Më këtë dygolësh Roshi shkon në kuotën e 7 finalizimeve në këtë sezon në elitën e futbollit rus.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).