Roma takohet me Napolin për Hysajn, por nuk pranon të paguajë shumën e kërkuar nga De Laurentis

Roma po mendon për transferimin e Elsied Hysajt që disa kohë.

Por klubi italian nuk ka pranuar të paguajë shumën e kërkuar nga Napoli prej 25 milionë euro.

Palët kanë pasur edhe një takim ditën e diel, por përsëri nuk kanë arritur marrëveshje edhe pse Napoli ka zbritur çmimin në 20 milionë.

Drejtori sportiv i Romës, Petrachi i ka bërë të qartë Napolit se nuk janë në gjendje të paguajnë as 20 milionë për shqiptarin.

Giallorosët kanë kërkuar që çmimi i Hysajt të zbritet në 15 milionë, shumë që mund ta paguaj Roma.

Nëse nuk arrihet një marrëveshje mes palëve, atëherë Giallorosët do të tentojnë transferimin e Davide Zappacostas nga Chelsea. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).