Roma këmbëngul për transferimin e Hysajt

Elseid Hysaj vazhdon ta ketë të paqartë të ardhmen e tij.

Mbrojtësi shqiptar ka kërkuar largimin nga Napoli, ndërsa klubi dëshiron ta mbajë atë.

Napoli i ka ofruar kontratë të re shqiptarit, pasi trajneri Gennaro Gattuso beson shumë në të.

Nga ana tjetër gjiganti italian Roma vazhdon të insistojë për transferimin e tij.

Përveç Hysajt, Giallorosët janë duke tentuar edhe transferimin e sulmuesit polak Arkaudisz Milik nga Napoli.

Ndërkohë Napoli ka kërkuar transferimin e Cengiz Under nga Roma dhe dy klubet mund të bëjnë shkëmbime.

Under pritet të kalojë në Napoli, ndërsa Milik e Hysaj te Roma me Giallorosët që duhet të derdhin disa miliona në arkat e napolitanëve.

Gjithsesi në garë për reprezentuesin shqiptar mbetet edhe Torino dhe klubi gjerman Schalke 04. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).