Roma e ka marrë seriozisht transferimin e Januzaj, e dëshirojnë në skuadër gjatë këtij muaji

Roma duket se e ka marrë mjaftë seriozisht transferimin e futbollistit shqiptar, Adnan Januzaj kjo pasi që klubi italian po e dëshiron futbollistin në skuadër gjatë janarit.

Roma e ka filluar afatin e transferimeve me synimin e transferimit të një sulmuesi, andaj ata kanë qenë të interesuar për huazimin e Shaqirit mirëpo Liverpooli nuk ka pranuar.

Kështu që interesimi i tyre është te Januzaj, e i cili ka kontratë me Real Sociedadin deri në vitin 2022.

Januzaj është pjesë e Sociedadit që nga vera e vitit 2017 pasi u transferua nga Manchester United për 8.5 milionë euro./Indeksonline/.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).