UBT

Robin Krasniqi rikthehet në ring me fitore spektakolare, mposht rusin Timur Nikarkhoev

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Robin Krasniqi është rikthyer në ring dhe te fitorja në boks.

Boksieri nga Kosova është përballur me rusin me pasaportë belge Timur Nikarkhoev.

Në këtë meç spektakolar u zhvilluar pesë raunde, pasi kundërshtari i Krasniqit u dorëzua dhe nuk ishte në gjendje për ta vazhduar luftën.

Fundamenti

Ka qenë një duel shumë i mirë ku Krasniqi tregoi forcën e tij duke i dhënë disa goditje të fuqishme kundërshtarit të tij.

Ky meç nuk ishte për ndonjë titull, por fitorja i ndihmon boksierit kosovar që të kthehet në të ardhmen në luftërat për titujt e botës.

Me këtë fitore, Krasniqi e qon në 52 numrin e fitoreve, teksa ka edhe shtatë humbje. /Telegrafi/