Robin Krasniqi: I lumtur që vitin e ri do ta nisi si kampion bote

Viti 2020 ishte tejet i suksesshëm për boksierin e mirënjohur nga Kosova, Robin Haxhi Krasniqi.

Ai arriti të shpallet kampion i botës në kategoritë WBO dhe IBO pas fitores ndaj gjermanit Dominic Boesel, shkruan “Zeri.info”.

Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”, Krasniqi ka uruar për festat e fundvitit, derisa shprehet mjaft i lumtur me titullin e fituar këtë vit.

Liebe Freunde, das Jahr 2020 war das erfolgreichste Jahr fuër mich aus sportlicher Sicht. Ich bin extrem gluëcklich das…

Posted by Robin Krasniqi on Thursday, December 31, 2020
Postimi i plotë i Krasniqit:

“Te dashur miqeë,
2020 ishte viti meë i suksessheëm peër mua nga pikeëpamja sportive. Jam jashteëzakonisht i lumtur qeë keteë viteë te ri ta filloj si kampion bote.
Shpresoj se edhe ju keni pasur njeë vit teë mbareë pavareësisht nga veështireësiteë globale dhe ju uroj sheëndet teë mbareë dhe suksese neë vitin e ri.
I juaj RK”. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS