Riza Durmishi shumë afër kalimit te Lazio

Gjiganti italian Lazio janë shumë afër marrëveshjen me mbrojtësin e majtë shqiptar të Real Betisit, Riza Durmishi.

Sipas Estadio Deportivo klubi ka pranuar një ofertë prej 7 milionë eurove.

Edhe gazeta italiane La Reppublica e konfirmon ofertë dhe sipas tyre marrëveshja vetëm është mbyllur.

Lionel Messi në duel me Riza Durmishin (Getty Images)

24-vjeçari u bashkua me Los Verdiblancos nga Brondby në verën e vitit 2016 dhe shkëlqeu gjatë 18 muajve të parë në klub.

Sidoqoftë, produkti i klubit Junior Firpo është preferuar më shumë nga trajneri Quique Setien në muajt e fundit.

Riza Durmishi në aksion me Danimarkën (Getty Images)

Durmishi ka zhvilluar 23 ndeshje me Danimarkën.

Ai shkaku i mungesa së fundmi ka humbu edhe vendin në kombëtare dhe ftesën për pjesëmarrje në Kampionati Botëror. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).