Rivitalizimi i Komiteteve lokale për siguri në Bashkësi vazhdon edhe në Viti

Viti – Të enjtën në Viti, OSBE-ja së bashku me Policinë e Kosovës dhe kryesuesit e KLSP-ve, kanë mbajtur trajnimin për anëtarët e rinj të KLSP-së nga qyteti i Vitisë dhe fshatrave për rreth.

Trajnimi është mbajtur në sallën e kuvendit komunal në Viti nga trajner të certifikuar nga OSBE, të mbështetur nga Policia e Kosovës.

Në këtë aktivitet kanë marr pjesë 17 pjesëmarrës nga komuniteti i të rinjëve, komuniteti i studentëve, komuniteti i fshatarëve etj.

Të gjithë pjesëmarrësit janë certifikuar nga OSBE dhe Policia e Kosovës. Trajnimi ka përfshirë fazën e partneritetit dhe zgjidhjes së problemeve të komuniteteve, krijimin e një ambienti të qetë dhe prosperues për të gjithë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).