Fidanishtja

Rita Ora në kopertinën e revistës “Glamour Germany”: Pa gabime, ne nuk do të ishim njerëzit që jemi sot

/ 2 minuta lexim

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, së fundmi ka pozuar për kopertinën e revistës “Glamour Germany”.

Ajo ka folur për revistën gjermane mbi karrierën dhe jetën e saj, e cila tashmë është një libër më vete.

“Relativisht në fillim të karrierës së saj, Rita Ora planifikoi karrierën e saj profesionale së bashku me menaxherin e saj për 20 vitet e ardhshme. Ajo u tall nga shumë njerëz, ndoshta sepse nuk donte vetëm të qëndronte në korsinë e yjeve të pop-it si artiste. Sepse ajo refuzoi të futej vetëm në një kuti”, shkroi revista referuar artistes shqiptare dhe keqkuptimit të saj me shtëpinë diskografike Roc Nation.

Rita Ora (Foto: Germany Glamour)
“Për herë të parë në një kohë shumë të gjatë, jam vërtet e kënaqur që jetoj në të tashmen, në të tashmen”, tha Rita Ora.

“Kur mendoj për pesë vitet e ardhshme, shpresoj që ende të mund të punoj, të bëj muzikë, të aktroj dhe të moderoj”, tha tutje artistja shqiptare për ‘Glamour Germany’.

Uji Dea

Interpretuesja e hitit “You Only Love Me” foli edhe për gabimet e bëra gjatë jetës, duke thënë se ato janë të pashmangshme gjatë mësimeve të jetës.

Rita Ora (Foto: Germany Glamour)
“Nuk ka rëndësi se kush jeni apo çfarë bëni – ne të gjithë e gjykojmë veten shumë ashpër kur bëjmë gabime”.

“Është e rëndësishme të kujtojmë se në fund të fundit ne të gjithë jemi thjesht qenie njerëzore që kemi fatin të mësojmë nga e kaluara dhe gabimet dhe të jemi në gjendje të bëjmë më mirë në të ardhmen. Pa gabime nuk do të ishim njerëzit që jemi sot”.

Sigurisht, tani është e qartë se gabimet janë pjesë e saj. Përshtypja me të cilën Rita Ora e formulon këtë, megjithatë, e bën të qartë fuqinë e vërtetë të gabimeve – nëse i pranoni ato dhe nxirrni përfundime. /Telegrafi/