Rita Ora me një tjetër rekord në Spotify

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, vazhdon të jetë një nga emrat më të suksesshëm në botë.

Ajo ka arritur shifrën e 500 milionë klikimeve në kanalin Spotify me këngën “Lonely Together”, në bashkëpunim me Aviciin, projekt ky që u publikua para një viti.

Këtë sukses, bukuroshja jonë së fundmi e ka ndarë me ndjekësit në InstaStory, gjë për të cilën është mjaft e lumtur.

Gjithashtu, kjo këngë e biondes është pjesë e albumit të dytë të saj “Phoenix”, i cili i solli suksese të mëdha Ritës.

Në ndërkohë, 28-vjeçarja është mjaft aktive dhe e angazhuar në koncerte të ndryshme, derisa nuk po ndalet së publikuari edhe projekte të reja.

“New Look” mban titullin një prej realizimeve të fundit të artistes Ora, e realizuar në mënyrë mjaft të veçantë. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).