Rita Ora, këngëtarja e katërt më e klikuar në botë

Rita Ora gjithnjë e më tepër po korr suksese në rrafshin ndërkombëtar të muzikës.

“Phoenix” është albumi i fundit i bukuroshes sonë, ku ka sjell disa këngë të reja dhe të cilat janë shndërruar në hite.

Kjo ka bërë që 29-vjeçarja të renditet lartë edhe në top-listat botërore sa i përket këngëve më të klikuara gjatë vitit të kaluar.

Në fakt, dy këngët e biondinës sonë gjenden në dhjetëshen më të mirë të listës “Official Charts”, ku përfshihen “For You” dhe “Anywhere”.

“Rezultatet janë wow. Artistja e katërt më e klikuar dhe 2 këngët më të dëgjuara të vitit 2018. Jam e nderuar që jam pjesë e kësaj liste”, shprehet Ora.

Ndryshe, Rita po vazhdon me koncertet anembanë globit duke promovuar këngët e albumit të fundit.

Këngëtari-ja më e klikuar në vitin 2018:

1. Ed Sheeran

2. Calvin Harris

3. Little Mix

4. Rita Ora

5. Coldplay

6. P!nk

7. Clean Bandit

8. Dua Lipa

9. George Ezra

10. Jess Glynne

Kënga më e klikuar në vitin 2018:

1. ‘Feel It Still’ – Portugal. The Man (Atlantic – Warner Music)

2. ‘These Days (feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen)’ – Rudimental (Asylum – Warner Music)

3. ‘For You (Fifty Shades Freed)’ – Liam Payne & Rita Ora (Capitol – Universal Music)

4. ‘One Kiss’ – Calvin Harris & Dua Lipa (Columbia – Sony Music Entertainment)

5. ‘Shotgun’ – George Ezra (Columbia – Sony Music Entertainment)

6. ‘Lullaby’ – Sigala & Paloma Faith (Ministry of Sound – Sony Music Entertainment)

7. ‘Anywhere’ – Rita Ora (Atlantic – Warner Music)

8. ‘Flames’ – David Guetta & Sia (Parlophone – Warner Music)

9. ‘Paradise’ – George Ezra (Columbia – Sony Music Entertainment)

10. ‘What About Us’ – P!nk (RCA – Sony Music Entertainment). /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).