Rita Ora: Jam frymëzuar vazhdimisht nga gratë e forta në jetën time

Rita Ora është ‘frymëzuar vazhdimisht’ nga gratë e forta në jetën e saj.Krijuesja e hitit “Girls” thotë se ajo vjen ‘nga një familje e grave frymëzuese’, dhe kërkon ndihmën e nënës dhe motrës së saj për ta ndihmuar atë të bëhet ‘versioni më i mirë i vetvetes’.“Unë vij nga një familje e grave frymëzuese. Nëna dhe motra ime më kanë mbështetur nëpër gjithçka, dhe ato gjithmonë më shtyjnë të jem versioni më i mirë i vetvetes. Unë jam frymëzuar vazhdimisht për aq shumë që punojmë dhe që jetojnë jetën në maksimum”, ka thënë ajo.

Dhe Rita gjithashtu pranoi statusin e saj si një femër model, dhe ajo tha se dëshiron që industria e muzikës të bëhet ‘më gjithëpërfshirëse’, sepse beson se ka ‘shumë zëra që nuk janë dëgjuar’.Duke folur për InStyle Meksikë, ajo shtoi: “Unë do të thoja që industria patjetër që duhet të punojë për të qenë më gjithëpërfshirëse. Temat emocionale të muzikës janë universale, dhe të gjithë kanë një histori të rëndësishme për të treguar. Ka shumë zëra që nuk janë dëgjuar dhe se ata duhet të kenë qasje në një platformë më të madhe”.

Ndërkohë, Rita së fundmi është ballafaquar me femrat që arrijnë një moshë në industrinë e muzikës, pasi tha se gratë shpesh ndjehen që nuk janë ‘më të freskëta në skenë kur plaken’.“Problemi është që pasiguria të vihet mbi ju përmes komenteve që keni lexuar ndër vite. Ju filloni të mendoni, ‘Unë nuk jam aq i ri sa kam qenë më parë. Unë nuk jam vajza e freskët në skenë sikur isha dikur’”, vazhdoi ajo.

“Unë qëndroj në këmbë për këto vajza sepse mosha me të vërtetë nuk ka rëndësi – J. Lo pati hitin e saj të parë në të tridhjetat”.Këngëtarja e “How to be lonely “ mendon se obsesioni rreth moshës është gjithashtu një çështje seksiste.“Dhe burrat nuk pyeten sa vjeç janë gjatë gjithë kohës”, përfundoi ylli shqiptar.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).