Ristucca: Në këtë rajon ka vetëm një përgjigje, paqe dhe stabilitet

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Në kampin “Film City” në lagjen Arbëria në Prishtinë po zhvillohet ceremonia e ndërrimit të komandës së misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë.

Në një fjalë rasti, gjenerali italian Angelo Michele Ristucca, ka thënë se në këtë rajon ka vetëm një përgjigje e cila është paqe dhe stabilitet, raporton Klan Kosova.

Uji Dea

Tutje, ai ka thënë se vetëm përmes dialogut mund të arrihet paqja afatgjate duke theksuar se e mbështet plotësisht dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të lehtësuar nga Bashkimi Evropian.