Rinovohet kulmi i shkollës së mesme “Kongresi i Manastirit” në Pozheran

Viti – Në kuadër të projekteve për rivitalizimin e shkollave të komunës së Vitisë, ka nisur punimet në renovimin e kulmit të shkollës së mesme “Kongresi i Manastirit” në Pozheran.

Për të parë nga afër punimet që po zhvillohen në këtë shkollë, kryetari i komunës Sokol Haliti dhe kryesuesi i Kuvendit Naim Pira, kanë vizituar atë.

Kryetari Haliti me këtë rast u shpreh se do të vazhdojnë projektet që kanë për qëllim përmirësimin e kushteve në objektet shkollore edhe më tutje./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).