Rinia Studentore “Kadri Zeka” ndihmon fëmijët me nevoja të veçanta në “Thimi Mitko”

Gjilan – Sot ishte një ndjenjë e papërshkrueshme u mblodhëm së bashku për t‘i gëzuar me dhurata simbolike me nevoja të veçanta në Shkollën Fillore “Thimi Mitko”, ku u pritëm ngrohtë nga stafi, Drejtoresha Fitore Malaj, nga prindërit dhe fëmijët e shkëlqyer.

Dashuria dhe ngrohtësia që ofruan na emocionuan jashtëzakonisht shumë duke na bërë më të motivuar për të punuar edhe në të ardhmen për lumturinë e tyre!
Rinia Studentore – Kadri Zeka përpos dhuratave simbolike u dhuroi dhe nga një kartolinë të punuara nga vet studentet tona me një mesazh urimi për Vitin e Ri 2018.
Shëndet, gëzime dhe suksese në mësime!

Qofshi të lumtur çdo ditë të këtij viti, të dashur fëmijë, Rinia dhe studentët e saj do bëjnë çmos për Ju! Nesër na pret shkolla tjetër ka shkruar Mehmet Zylfiu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).