Rinia e PDK-së, përkrah kandidatëve të tyre nga Gjilani

Gjilan – Në vazhdën e takimeve mobilizuese, Rininë e PDK-së në Gjilan, e takoi sot edhe Donjet Bislimi, kryetar i RDK-së dhe Florent Lushtaku, shef i Shtabit Zgjedhor, të cilët shkëputën pjesë të programit RIMËKËMBJA, si një ofertë më e mirë dhe me serioze, e cila po gjenë mbështetje gjithnjë e më shumë edhe nga rinia.

Nikoqiret, Erlehta Osmani, kryetare e RDK dega në Gjilan, Endrit Shabani, nënkryetar dhe Gresa Biqkaj, aktiviste, i njoftuan zyrtarët nga qendra për gatishmërinë dhe entuziazmin e rinisë për angazhimin zgjedhor për fitoren e PDK-së, dhe i prezantuan kandidatët dhe vlerat që bartin ata për deputetë në Kuvendin e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS