UBT

Rilind Haziraj, transferi më i ri i Dritës

/ 1 minutë lexim
KKGJILAN

Gjilan – Skuadra e Dritës ka zyrtarizuar blerjën e sulmuesit, Rilind Haziraj.

Sot në ambientet e klubit, Haziraj është pritur nga drejtori sportiv i klubit z. Valon Zymberi i cili i ka uruar mirëseardhje në klub dhe suksese në vazhdim të karrierës së tij. Rilindi me klubin e Dritës ka nënshkruar kontratë tre vjeçare.

RCCOLA

Haziraj ishte pjesë e ekipit KF Fushë Kosova ku kishte paraqitje impresive duke shënuar 19 gola në 24 paraqitje dhe duke ndihmuar që të sigurojë superligën ish ekipi i tij KF Fushë Kosova.