Rexhep Sejdiu zgjidhet kryetar i shoqatës së transportuesve të udhëtarëve në Anamoravë

Gjilan – Rexhep Sejdiu është zgjedhur kryetar i shoqatës së transportuesve të udhëtarëve në Anamoravë. Sejdiu tha se do të kujdeset që transportuesit të gëzojnë të drejtat e tyre.

Anamorava është bërë me shoqatën e transportuesve të udhëtarëve me të vetmin qëllim që të jen më të organizuar për të mbrojtur të drejtat e tyre.

Kjo shoqatë e themeluar më 29/09/2008 në gjiun e saj ka 19 kompani që merren me transport urban ndërsa prezent ishin 12 kompani.

Anëtarët e pranishëm kanë zgjedhur kryesinë e saj derisa kryetar është zgjedhur Rexhep Sejdiu, anëtar Mustafë Dubova, Naser Kastrati dhe Amir Basha..

Rexhep Sejdiu tha se shoqata do të merret ekskluzivisht me telashet që kanë transportuesit e udhëtarëve me autobus në relacionet Gjilan – Prishtinë – Ferizaj etj.

“Kemi telashe me taksitë ilegal dhe me çmimet e derivateve dhe do të kujdesemi që ta mbrojmë punën tonë në teren” tha Sejdiu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).