Rexhep Kadriu uron për festën e Kurban Bajramit

Gjilan – Të nderuar qytetarë të besimit islam, i nderuar kryetar i BIK në Gjilan. Me rastin e ditës së Kurban Bajramit, ditës simbol e sakrificës sublime në emër të vlerave më të mira njerëzore e hyjnore, ju uroj nga zemra për sa më shumë mirësi e begati, mirëkuptim e tolerancë mes vete duke tejkaluar kështu bindjet fetare e politike me synimin e vetëm; arritjen bashkërisht tek të mirat e përgjithshme kolektive thuhet në urimin e Rexhep Kadriut.

Këtë vit njerëzimi po ballafaqohet me një sfidë që ka nxjerrë shumë pengesa edhe shëndetësore, ekonomike, arsimore, por edhe në realizimin e ritualeve fetare në kuadër të festave. Andaj, në këtë ditë të madhe, lusim Krijuesin që t’na mëshirojë të gjithëve duke e larguar të keqën nga ne dhe nga gjithë njerëzimi. Po ashtu, lutemi të kemi barazi sociale në shoqërinë tonë duke pasuruar të varfërit e duke i vetëdijësuar për ndihmë ndaj tyre të pasurit.
Urime!
RK

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).