Rexhep Kadriu pritet me admirim në fshatrat e Kamenicës

Kamenicë – Rruga Muçivërc – Kranidell – Selishtë, e gjatë 12.5 kilometra, e gjerë 6 metra, kosto e së cilës është 1 milion euro, pas shumë vitesh zvarritje, u bë realitet. Bashkë me nënkryetarin e Kamenicës, njëherit kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës, Faton Jakupi, të nderuar që ishim në familjen Selishta, me që rast u bë edhe zbulimi i pllakës përkujtimore të babait të tyre, dëshmorit të kombit, Rufat Selishta ka shkruar Rexhep Kadriu.

“Asfaltimi i kësaj rruge, përveç që lehtëson qarkullimin e banorëve të këtij brezi kufitar, krijon kushte të mira edhe për investitorë potencial duke pasur parasysh pozitën e këtij vendi malor” ka thënë Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).