Rexhep Kadriu merr pjesë në fillimin e punimeve në Urën e Dobërqanit

Gjilan – Rexhep Kadriu edhe kur nuk ishte kohë fushate ishte shumë pranë banorëve të brezit kufitar dhe ka dhënë kontribut të pamohueshëm që ura dhe rrugët për Stublinë e Dobërqan të bëhen realitet sot.

Postimi i plotë i Rexhep Kadriut

Sot, bashkë me drejtorin e Drejtorisë së Shërbimeve Publike në Komunën e Gjilanit, Naser Korqa, anëtarin e Kuvendit Komunal në Gjilan, Ibish Ibishi, dhe kryetarin e Këshillit Lokal, Nexhat Ibishi, morëm pjesë në fillimin e punimeve në Urën e Dobërçanit. E gjatë 35 metra, me gjerësi prej 6 metra, me infrastrukturë përcjellëse si trotuare, kosto e së cilës është 225 mijë euro.

Kjo urë, tani e sa vite ka paraqitë probleme të mëdha për banorët e Dobërçanit, fshat ky model për organizim dhe ruajtje të ambientit. Ky është investim i ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit, në bashkëpunim me Komunën e Gjilanit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).