Rexhep Kadriu jep një lajm të madh, Qeveria mbështet “Flakën e Janarit” me 54850 euro

Gjilan – Rexhep Kadriu zëvendësministër dhe kryetar i AAK-së dega në Gjilan ka thënë se në mbledhjen e sotme të qeverisë së Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj merr vendim për mbështetje financiare festivalin kulturor multidimensional “Flaka e Janarit”, me vlerën prej 54850 euro e cila fillon më 11 Janar e që përfundon me datën 31 të këtij muaji.

Për herë të parë kryeministri i Republikës mbështetë këtë festival që nderon martirët, heronjët e dëshmorët e kombit përmes vlerave artistike, aktivitete këto që Gjilanin e shndërrojnë në qendër kulturore mbarëshqiptare.

Përherë krenar me veprën e figurave që kanë lënë gjurmë të pashlyera në historinë e kombit shqiptar ka shkruar Rexhep Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).