Rexhbeçaj e ka humbur vendin te Wolfsburgu, mund të kalojë te Baseli që në janar

Elvis Rexhbeçaj këtë sezon ka debutuar vetëm në ndeshjen e Kupës së Gjermanisë, ndaj RB Leipzig në mesjavë ku humbën 6-1.

Ai ka kontratë me VfL Wolfsburgun deri në vitin 2023 dhe mund të mos mendojë edhe aq shumë për të ardhmen e tij.

Por kjo nuk do të thotë që nuk ka klube të interesuara për shqiptarin Rexhbeçaj.

Situatat aktuale e tij pa asnjë ndeshje në kampionat është sinjal që ai duhet të largohet pasi për moshën që ka duhet të luajë.

Tani klubet e interesuara janë në rritje dhe e duan lojtarin e Wolfsburgut që në dimër.

Sipas informacioneve të Kicker, kjo përfshin edhe FC Baselin që gjendet në vendin e dytë në Superligën e Zvicrës pas Young Boysit.

Rexhbeçaj në edicionin 2017/18 ka debutuar në Bundesligë me Wolfsburgun, kurse edicionin e shkuar pati 24 paraqitje dhe dy gola e po aq asistime në Bundesligë./Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).