Reshat Hoda pjesëtar i policisë së Kosovës bënë vetëvrasje me armën zyrtare

Gjilan – Në vendin e ngjarjes mjeku kujdestar nga Kamenica e ka konstatuar vdekjen e tij. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e hetimeve rajonale, njësitet e forenzikës si dhe prokurori i shtetit.

Ju njoftoj se me 31 janar 2021 rreth orës 18:56 se pjesëtari i policisë së Kosovës R.H. dyshohet se me armën zyrtare ka bërë vetëvrasje në oborrin e stacionit policor në Ranillug.

Në vendin e ngjarjes mjeku kujdestar nga Kamenica e ka konstatuar vdekjen e tij. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e hetimeve rajonale, njësitet e forenzikës si dhe prokurori i shtetit. Me vendim të prokurorit të shtetit trupi i pa jetë dërgohet në IML në Prishtinë, për obduksion njoftoi Ismet Hashani.

Sipas burimeve tona pjesëtari i policisë që bëri vetëvrasje është Reshat Hoda (1963).(foto arkiv)/rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS