Rënia e madhe e Donis Avdijajt në karrierë, po kërkohet nga skuadra e Ligës së Tretë e Gjermanisë

Donis Avdijaj assesi të rehatohet. Dikur i vlerësuar si njëri nga talentet më të mëdhenj te Schalke, skuadër kjo që edhe ia vuri çmimin prej 50 milionë eurove, sot mund të përfundoi në Ligën e Tretë të Gjermanisë.

Pas dështimit në kampionatin tur dhe atë skocez, tani ofertat në drejtim të tij janë tejet të varfra. Klubi i Ligës së Tretë gjermane, Turkgucu Munich, po interesohet për të.

“E di se ka disa oferta nga Arabia, por mendoj se nuk është momenti i duhur për mua. Gjithashtu Turkgucu Munich është interesuar. Natyrisht, Munichu është qytet i madh, por do ta diskutojë me menaxherin se cila është zgjidhja e duhur”, deklaroi Avdijaj për “Time24story.com”.

Avdijaj më herët ka luajtur me Schalke 04, Willem 2, Trabzonspor dhe së fundi Hearts. Ka ndeshje edhe me Kosovën, tek e cila nuk është ftuar prej gati dy vjetësh. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).