Remzie Osmani këngëtarja më me stil e muzikës popullore

Padyshim vitet në skenë e kanë kalitur këngëtaren e mirënjohur të muzikës popullore Remzie Osmanin, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Përveç vokalit që posedon, e që tanimë është e njohur për interpretimet e saja gjithandej trojeve shqiptare, këngëtarja po shquhet edhe për stilin e veshjes, saqë pa hezituar Remzia mund të cilësohet si këngëtarja më me stil e muzikës popullore në trojet shqipfolëse.

Besoj se më këtë konstatim pajtohet edhe vetë këngëtarja, kjo gjithmonë duke u bazuar në fotografitë e saja që poston në rrjetet sociale, siç është rasti me fotografitë e fundit ku shfaqet në kopshtin e shtëpisë së saj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).