Remzie Osmani këngëtarja më elegante e muzikës popullore

Njëra prej këngëtareve më të popullarizuara shqiptare padyshim se është edhe emri i Remzie Osmanit, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Përveç vokalit potent që e karakterizon, ajo veçohet edhe për stilin e sofistikuar të veshjes, saqë në çdo paraqitje skenike, por jo vetëm lë mbresë te publiku shqiptar.

Së fundmi Remzia ka pozuar tamam si zonjë e vërtetë e veshur me kostumin me ngjyrë të kuqe, saqë lirshëm mund të cilësohet edhe si këngëtarja më elegante e muzikës popullore.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).