Rektori i UKZ-së ka pritur në takim përfaqësues të shtetit amerikan për programin Fulbright

Gjilan – Rektori i Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan, ka pritur në një takim Scott Righetti përfaqësues i Departamentit të Shtetit Amerikan për programin Fulbright, Remzije Potoku nga Ambasada Amerikane në Kosovë dhe asistent Peter O’Donnell i cili për një vit akademik do të mbajë ushtrimet në gjuhën angleze për studentët e Universitetit tonë.

Me këtë rast Rektori Kosumi ka falënderuar mysafirët, derisa ka thënë se jemi të hapur dhe të interesuar për bashkëpunime, sidomos në shkëmbim të stafit akademik dhe avancimin e tij.

Nga ana e tij Scott Righetti përfaqësues i Departamentit të Shtetit Amerikan për programin Fulbright, ka folur rreth programit në fjalë duke thënë se ky bashkëpunim do të jetë i vazhdueshëm.

Ndryshe e gjithë kjo, kjo është arritur falë bashkëpunimit që Universiteti “Kadri Zeka” në Gjilan ka me Ambasadën Amerikane në Kosovë dhe programet e saj, respektivisht programin Fulbright./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).