Rektori Hajrizi takoi ambasadorin e Kosovës në Austri

Rektori i UBT-së, Edmond Hajrizi, gjatë një vizite në Austri, ka takuar ambasadorin e Kosovës në Vjenë, Sami Ukelli.

Gjatë këtij takimi, ata kanë biseduar për çështje që lidhen me raportet e Kosovës me Austrinë, duke e vënë theksin tek fusha e edukimit dhe arsimit.

Me këtë rast, rektori Hajrizi tha se qëllimi i UBT-së është ta zgjerojë bashkëpunimin mes institucioneve shtetërore të Kosovës dhe atyre të Austrisë, për të mirën dhe për përfitimin e të dyja vendeve.

Tutje, Hajrizi e njoftoi ambasadorin Ukelli edhe me aktivitetet, projektet dhe me bashkëpunimet, të cilat UBT po i realizon me institucionet të shumta vendore e ndërkombëtare dhe në veçanti, me universitet evropiane./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).