Rejda Isufi e para në festivalin mbarëkombëtar për fëmijë të mbajtur në Ferizaj

Gjilan – Gjilanasja Rejda Isufi zuri vendin e parë me këngën “Duaje tënden”, realizuar nga Hysni Klinaku.

Të enjten në mbrëmje në festivalin mbarëkombëtar për fëmijë të mbajtur në Ferizaj, gjilanasja Rejda Isufi ka arritur të zërë vendin e parë.

I njohur si Festivali “Fëmijët e gëzuar”, Rejda Isufi e cila është 9 vjeçare dhe shkon në klasën e katërt në shkollën fillore “Gjergj Fishta” në Prishtinë, por që është nga Gjilani ka treguar performancë të jashtëzakonshme.

Me këndim ajo ka nisur të merret qysh në moshën 5 vjeçare dhe është paraqitur në shumë festivale anembanë vendit ku edhe ka fituar disa çmime.

Ndryshe kënga e titulluar “Duaje tënden” është realizuar nga këngëtari i njohur Hysni Klinaku./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).