Recetat që e lehtësojnë tretjen tuaj

Kjo bashkësi e pemëve është miku më i mirë për trupin tuaj sepse janë përplot me vitamina, e nuk përmbajnë kalori. Tretja e ngadalshme, ndjenja e lodhjes, fryrjet, janë vetëm disa nga simptomat që e përshkruajnë organizmin të cilit i nevojitet detoksimi. Ju sjellim disa receta për antioksidues, të cilin mund ta pini kurdo që dëshironi.

AGRUMET

Kjo bashkësi e pemëve është miku më i mirë i juaji sepse janë përplot me vitamina, dhe nuk përmbajnë kalori. Pos se janë pastrues i trupit nga helmet, agrumet si limoni, limoja, portokajtë dhe mandarinat, janë përplot me vitamina, për të cilat ka nevojë organizmi.

PERIMET ME RRËNJË

Ky grup i perimeve është përplot me fibra, e pikërisht janë fibrat që e rregullojnë sistemin tretës dhe e përshpejtojnë punën e metabolizmit. Xhenxhefili, karota dhe selino janë vetëm disa nga ushqimet që duhet t’i konsumoni dhe që duhet të jenë në lëngun tuaj detoksifikues.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).