Receta që ka kthyer njerëzit nga “të vdekurit”

Nëpër rrjetet shoqërore po qarkullon një recetë nga xhenxhefili dhe mjalti, për të cilin thuhet se u ka ndihmuar shumë njerëzve të sëmurë rëndë. Receta si e tillë është treguar efikase te femrat e prekura nga kanceri në gjëndrat endokrine.

Receta: 2 rrënjë të mëdha xhenxhefili të pastrohen dhe të gërryhen sa më imët dhe të përzihen me gjysmë kilogram mjaltë. Ta konsumoni 3-4 herë në ditë.

Duhet përdorur lugë prej druri, apo plastike, por kurrsesi prej metalit. Efektet e para do t’i vëreni që pas 2-3 ditëve. Kjo recetë ndihmon edhe te personat që vuajnë nga kolla kronike.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS