Receta që garanton shërimin e të gjitha llojeve të kancerit

Receta është një ilaç revolucionar, përmes të cilit me mijëra njerëz janë shëruar nga kanceri. “Ky është ushqim për shërimin e organizmit në përgjithësi, e në një organizëm si ky kanceri tërhiqet shpejt”, thonë ekspertët në lidhje me recetën. Kjo recetë pastron enët e gjakut, shëron zemrën,ripërtërin sistemin imun, pastron mëlçinë dhe veshkat. Përmirëson punën e trurit dhe kujtesën, si dhe shëron të gjithë ata persona që paraprakisht kanë pësuar infarkt apo sulm në tru. Shumica pohojnë se si kjo recetë është pajisja më e mirë kundër të gjitha llojeve të kancerit.

PËRBËRËSIT: 15 limona të freskët dhe të shëndetshëm, bio; 12 hudhra të freskëta; 1 kg mjaltë origjinal; 400 g sytha gruri; 400 g arra të freskëta. Përgatitja e sythave të grurit: 400 g grurë i vendosni në një enë me ujë të vluar. Ujin e lini të qëndrojë, më së miri gjatë natës. Pas 10-12 orë ujin e filtroni. Në enë lini grurin. Pas 24 orëve keni grurin e gatshëm, me një gjatësi prej 1-2 milimetra.

PËRGATITJA E ILAÇIT:

Të gjithë përbërësit i përzieni me sythat e grurit të fituar, përfshirë këtu arrat dhe hudhrën dhe i bluani. Bluani edhe 5 limona me lëvore dhe krejt së bashku i përzieni. Nga pjesa e mbetur e limonëve merrni vetëm lëngun dhe e përzieni me masën tjetër, derisa masa të bëhet homogjene. Shtoni mjaltin dhe për një kohë të gjatë e përzieni me lugë prej druri dhe e vendosni nëpër kavanoz dhe i ruani në frigorifer. Pas tri ditësh masa është e gatshme për ta konsumuar.

SASIA:

Ky ilaç merret 30 minuta para kafjallit, para drekës, para darkës dhe para gjumit. Për shërimin e kancerit – merret çdo dy orë! Receta garanton shëndet, jetë të gjatë dhe shërim prej kancerit, ruan freskinë e trupit, rininë dhe energjinë. Përmban vitamina, kripëra minerale, substanca bioaktive, proteina, karbohidrate dhe vajra bimore. Përmirëson punën e të gjitha organeve dhe gjëndrave të brendshme – që trupin e mbajnë të shëndetshëm dhe shëron kancerin në tërësi./kosova sot/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).