Receta natyrale për shërimin e inflamacioneve në fyt dhe bajamet

Receta për shërimin e inflamacionit të fytit dhe bajameve është krejt natyrale. Nëse keni edhe ju probleme me inflamacionin e fytit, mos u brengosni, sepse në vijim ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për shërim, dhe atë në mënyrë krejt natyrale

PËRBËRËSIT: -1 panxhar të madh – uthull alkooli prej 9 për qind

PËRGATITJA:

Panxharin e gërryeni imët. Në 250 gramë panxhar të gërryer shtoni një lugë uthull (në 500 gramë – 2 orë). I përzieni dhe e lini që të qëndrojë për 15-20 minuta. Lëngun e kulloni mirë dhe me këtë përzierje e shpëlani rregullisht fytin, në çdo 203 orë.

Në këtë mënyrë panxhari me sukses shëron inflamacionin e fytit dhe bajamet

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS