Real Madrid interesohet për mbrojtësin shqiptar

Mbrojtësi i talentuar shqiptar Marash Kumbulla ka hyrë në valët e radarit të Real Madridit.

Sipas medias pranë klubit spanjoll “El Digital Bernabeu”, gjigantët e futbollit botëror po monitorjnë 20-vjeçarin e kombëtares së Shqipërisë së bashku me qendërmbrojtësin e Fiorentinës Nikola Milenkovic.

Futbollisti serb, njësoj si Kumbulla, pëlqehet nga shumë klube të mëdha të “kontinentit të vjetër” si Manchester City dhe Barcelona.

Kumbulla, i konsideruar njëri prej talenteve më të mirë të këtij sezoni në Itali po projektohet së bashku me Milenkovicin dhe mbrojtësin e Juventusin De Ligt si njëri prej lojtarëve që mund të zëvendësojë gjatë sezonit kapitenin Sergio Ramos në mënyrë që të reduktojnë ngarkesën e madhe që mban lideri madrilen në lojë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).