Reagon kreu i Kamenicës: Pasuritë tona natyrore duhet t’i mbrojmë e jo t’i djegim

Kamenicë – Falënderoj nga zemra ekipin e Zjarrfikësve dhe vullnetarët nga Karaçeva, që me orë të tëra janë duke intervenuar në fikjen e zjarrit ka shkruar Qëndron Kastrati.

“E dhimbshme dhe e tmerrshme është kjo pamje. Ju lutem shumë, kujdesuni për natyrën! Shëndeti ynë varet nga ajri që e marrim dhe ambienti që na rrethon. Dënimet janë të larta për këdo që shkakton zjarre” ka shkruar Qëndron Kastrati.

Kastrati ka thënë se pasuritë tona natyrore duhet t’i mbrojmë e jo t’i djegim. “Falënderoj nga zemra ekipin e Zjarrfikësve dhe vullnetarët nga Karaçeva, që me orë të tëra janë duke intervenuar në fikjen e zjarrit. Mobilizimi i qytetarëve për t’i dalë në ndihmë zjarrfikësve është i jashtëzakonshëm. Faleminderit njerëz të mirë” ka shkruar Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).