Reagon deputetja Bunjaku: Aktet e dhunës janë të kundërligjshme, të tmerrshme dhe të papranueshme

Gjilan – Deputetja e Parlamentit të Kosovës Valentina Bunjaku Rexhepi ka thënë se sulmi ndaj gruas rome, për së pari e për së dyti, është akt barbar, i papranueshëm dhe flet për nevojën e edukimit të brezit të internetit me shumëllojshmërinë kulturore dhe me tolerancë mbi mënyrat e paraqitjes publike sipas shijeve individuale.

Aktet e tilla të dhunës janë të kundërligjshme, të tmerrshme dhe të papranueshme! Ky është edhe dështim i shtetit tonë për t’i dhënë mbrojtje dhe siguri edhe pas dhunës për herën e parë! Kjo dhunë duhet ta sensibilizojë çdo institucion. E dënojmë fuqishëm dhunën ka shkruar Bunjaku./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).