Reagon ashpër deputetja Bunjaku, kryesuesi i Kuvendit ofendoi të gjitha vajzat e reja dhe gratë në jetën publike

Gjilan – Kryesuesi i Kuvendit Komunal në Gjilan, jo vetëm ofendoi asambleisten e LDK-së, Gresa Avdiun, por ofendoi të gjitha vajzat e reja e gratë në jetën publike ka thënë deputetja Valentina Bunjaku Rexhepi.

“Përmes gjuhës së tillë, gratë dekurajohen për vendimmarrje lokale e qendrore, prandaj një gjuhë e tillë jo vetëm nuk duhet të përsëritet, por duhet të luftohet deri në fund nga pozitë dhe opozitë në Kuvendin Komunal. Mentaliteti i tillë vetëm tregon për patriarkalizmin, autoritarizmin dhe sjelljen e papjekur politike të LVV-së në pushtet” ka shkruar deputetja Valentina Bunjaku Rexhepi./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS